Concorde Navigation System Forum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2017. szeptember 19. - 16:29:49

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
SMF - Frissen telepítve!
1677 Hozzászólás 138 Témában írta 793 Felhasználó
Legújabb tag: vazze
* Főoldal Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
+  Concorde Navigation System Forum
|-+  CNS PNA
| |-+  CNS Zeus
| | |-+  Szoftver
« előző következő »
Oldalak: 1 2 [3] Nyomtatás
Szerző Téma: Szoftver  (Megtekintve 22944 alkalommal)
scanman
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #30 Dátum: 2009. március 03. - 15:15:08 »

Sziasztok
Szoftverrrel kapcsolatos kérdésem is lenne, ha már TMC-re esélyem sincs :S
Szeretném kicsit csinosítani, buherálni a kezelői felületet, és találtam egy programot, ami tudja ezt a felbontást, viszont a telepítés elején rögtön a flash meghajtót keresi  . A leírás szerint csak az SD kártyára telepít, de mégis, ha valamit elront nekem az oprendszeren, hogy tudom azt helyrehozni He
Röviden: lehet valahogy backupot készíteni az op.rendszerről. Ha igen akkor mivel és hogyan ?
Jah, meg ha nagyon elszáll, flash csinálható házilag rajta ? Ha igen, akkor ennek is érdekelne a mikéntje, és a hozzávalók Kacsint

(meg a kínai WinCE amúgysem a szívem csücske rajta  )
Naplózva
swenk
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2009. március 03. - 22:46:10 »

Sziasztok! Én itt teljesen új vagyok, mivel éppen ma vásároltam egy zeust.Két problémával találkoztam azonnal, amiből az első a nagyobb. A készülék hátlapján van egy pici cetli, amire azt írták rá, hogy os: wince core 5.0, ámde 4.2 van benne .Így van ez annak ellenére, hogy az eladó többször is megerősítette nekem az 5.0-át.Szerintetek az itt a fórumon említett hivatalos szervízben lehetséges az 5.0-ra frissítés. Persze gari van rajta, mától.A másik, hogy a kínai nyelvű windowstól az itt leírt "control panel, user interface módszerrel sem tudtam megszabadulni, mert minden kínai, nincs benne választható english.Előre is nagyon köszönöm, ha válaszotokkal, információkkal segítetek.Köszönöm.
Naplózva
cnspna
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2009. március 04. - 19:15:56 »

Szoftverrrel kapcsolatos kérdésem is lenne, ha már TMC-re esélyem sincs :S
Szeretném kicsit csinosítani, buherálni a kezelői felületet, és találtam egy programot, ami tudja ezt a felbontást, viszont a telepítés elején rögtön a flash meghajtót keresi  . A leírás szerint csak az SD kártyára telepít, de mégis, ha valamit elront nekem az oprendszeren, hogy tudom azt helyrehozni He
Röviden: lehet valahogy backupot készíteni az op.rendszerről. Ha igen akkor mivel és hogyan ?
Jah, meg ha nagyon elszáll, flash csinálható házilag rajta ? Ha igen, akkor ennek is érdekelne a mikéntje, és a hozzávalók Kacsint

Olyan program ami flash meghajtóra akarna települni és skin is egyben az a system information ami előfordulhat a miopocketben is.
Mint a neve is mutatja és mivel flashbe akar települne ez azt mutatja, hogy mégse ehhez a készülékhez készült.
Gyakorlatilag biztos vagyok benne, hogy nem a zeushoz készült mert akkor ilyen bejegyzéseket nem keresne.
Ha olyan szinten belebarmol az operációs rendszerbe, hogy esetleg a készülék be sem indul akkor az ilyen formájú károkozás NEM GARANCIAKÖTELES.
Egy navigációs céleszköz vásárlásakor minden ami nem rendeltetésszerű használatot takar és az abból eredő károkozásra nincs garancia
Backupot nem lehet készíteni, illetve lehet sufnituning módszerekkel de az meg otthoni felhasználási módszerekkel nem alakítható át bootolhatóvá.
ISmétlem az ilyen irányú durva beavatkozások okán esetleg keletkező hibák nem garanciakötelesek.
Naplózva

cns
cnspna
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2009. március 04. - 19:21:19 »

Én itt teljesen új vagyok, mivel éppen ma vásároltam egy zeust.Két problémával találkoztam azonnal, amiből az első a nagyobb. A készülék hátlapján van egy pici cetli, amire azt írták rá, hogy os: wince core 5.0, ámde 4.2 van benne .Így van ez annak ellenére, hogy az eladó többször is megerősítette nekem az 5.0-át.Szerintetek az itt a fórumon említett hivatalos szervízben lehetséges az 5.0-ra frissítés. Persze gari van rajta, mától.A másik, hogy a kínai nyelvű windowstól az itt leírt "control panel, user interface módszerrel sem tudtam megszabadulni, mert minden kínai, nincs benne választható english.Előre is nagyon köszönöm, ha válaszotokkal, információkkal segítetek.Köszönöm.

A CNS Zeus készülékünket 2008 július vége óta nem forgalmazzuk!
Ez azt is jelenti, hogy romfrissítés vagy javítás sincs hozzá.
Az, hogy melyik kereskedő mit mond csak a becsületességén múlik. Honlapunk nem is tesz az 5.0-ról még véletlenül sem említést!
http://cns.co.hu/v2/index.php?id=6

Az első sorozatok valóban 5.0-val jöttek egy bő évvel ezelött de nagyon erős szoftverfagyások voltak és emiatt downgadeltük a készülékeket.
Ha az utolsó 00001-1F rom van a készüléken amit 2008 május után tettünk fel akkor a leírt ""control panel, user interface" felületen át lehet állítani angolra.
Az 1F rom alapértelmezés szerint a GMT+8 beállítása miatt "kínai"
Naplózva

cns
scanman
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2009. március 05. - 18:15:41 »

Olyan program ami flash meghajtóra akarna települni és skin is egyben az a system information ami előfordulhat a miopocketben is.
Mint a neve is mutatja és mivel flashbe akar települne ez azt mutatja, hogy mégse ehhez a készülékhez készült.
Gyakorlatilag biztos vagyok benne, hogy nem a zeushoz készült mert akkor ilyen bejegyzéseket nem keresne.
Ha olyan szinten belebarmol az operációs rendszerbe, hogy esetleg a készülék be sem indul akkor az ilyen formájú károkozás NEM GARANCIAKÖTELES.
Egy navigációs céleszköz vásárlásakor minden ami nem rendeltetésszerű használatot takar és az abból eredő károkozásra nincs garancia
Backupot nem lehet készíteni, illetve lehet sufnituning módszerekkel de az meg otthoni felhasználási módszerekkel nem alakítható át bootolhatóvá.
ISmétlem az ilyen irányú durva beavatkozások okán esetleg keletkező hibák nem garanciakötelesek.

A készülék már amúgy sem garanciás, épp ezért gondolkodom az ilyen jellegű "javításokon" Vigyorog
Számomra is teljesen természetes, hogy ha ilyen szinten buherálok bele egy készülékbe, az már nem tartozik a garancális körbe, de ettől még a kérdésem továbbra is áll. Én itthon, vagy Önök a szervizben helyre tudják-e állítani a WinCE felületet, vagy rá lehet-e tenni egy angol nyelvű WinCE 5.0-t, és a ROM frissítéssel kapcsolatban kérdezném még, hogy az upgrade megoldható-e vagy mivel már nem támogatott, így már nem foglalkoznak vele....

Idézetet írta: cnspna

Esetleg a Zeushoz létezik ilyen program ??
Amennyiben pedig maga a kérésem esetleg már a nemkívánatos témát feszegeti, a válasz jöhet akár mailben, Pü-ben is  Kacsint
(nem akarok én warezolni itt ...)

« Utoljára szerkesztve: 2009. március 05. - 18:18:46 írta scanman » Naplózva
cnspna
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2009. március 06. - 12:50:45 »

A készülék már amúgy sem garanciás, épp ezért gondolkodom az ilyen jellegű "javításokon" Vigyorog
Számomra is teljesen természetes, hogy ha ilyen szinten buherálok bele egy készülékbe, az már nem tartozik a garancális körbe, de ettől még a kérdésem továbbra is áll. Én itthon, vagy Önök a szervizben helyre tudják-e állítani a WinCE felületet, vagy rá lehet-e tenni egy angol nyelvű WinCE 5.0-t, és a ROM frissítéssel kapcsolatban kérdezném még, hogy az upgrade megoldható-e vagy mivel már nem támogatott, így már nem foglalkoznak vele....

Esetleg a Zeushoz létezik ilyen program ??
Amennyiben pedig maga a kérésem esetleg már a nemkívánatos témát feszegeti, a válasz jöhet akár mailben, Pü-ben is  Kacsint
(nem akarok én warezolni itt ...)

A szervizünk helyre tudja állítani a romot szükség esetén.
Mivel van ilyen konkurens termék még forgalomba ezért nem tettük ezt a romot publikussá.
beta 5.0 van, de nem sok értelme ugyanis nagyon fagyott tőle a Zeus.
De hagy kérdezzem már meg mi az az alkalmazás ami nem fut a 4.2-n csak az 5.0-n?

Skinkészítéshez legjobb program a WolfNCU és a System Information, ezeknek a keretprogramok felhasználásával bárki tud skint készíteni magának a 480x234-es kijelzőre optimalizálva.
Naplózva

cns
scanman
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2009. március 06. - 20:48:26 »

A szervizünk helyre tudja állítani a romot szükség esetén.
Mivel van ilyen konkurens termék még forgalomba ezért nem tettük ezt a romot publikussá.
beta 5.0 van, de nem sok értelme ugyanis nagyon fagyott tőle a Zeus.
De hagy kérdezzem már meg mi az az alkalmazás ami nem fut a 4.2-n csak az 5.0-n?

Skinkészítéshez legjobb program a WolfNCU és a System Information, ezeknek a keretprogramok felhasználásával bárki tud skint készíteni magának a 480x234-es kijelzőre optimalizálva.

Vigyorog Nem a 4.2 miatt kérdeztem az 5-öt, hanem a kínai WinCE-vel van bajom, és én ezt a 4.2-t akárhogy piszkálom, nem tudom áttenni angolra... ha át tudnám tenni, vagy esetleg magyarosítani nem lenne semmi bajom. Ezért gondoltam, ha már csere, akkor esetleg lehet rá jobbat is tenni... "Ha már lúd...." Mosolyog
A tippeket köszönöm, megnézem Mosolyog
Naplózva
swenk
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2009. március 07. - 00:06:39 »

Én itt teljesen új vagyok, mivel éppen ma vásároltam egy zeust.Két problémával találkoztam azonnal, amiből az első a nagyobb. A készülék hátlapján van egy pici cetli, amire azt írták rá, hogy os: wince core 5.0, ámde 4.2 van benne .Így van ez annak ellenére, hogy az eladó többször is megerősítette nekem az 5.0-át.Szerintetek az itt a fórumon említett hivatalos szervízben lehetséges az 5.0-ra frissítés. Persze gari van rajta, mától.A másik, hogy a kínai nyelvű windowstól az itt leírt "control panel, user interface módszerrel sem tudtam megszabadulni, mert minden kínai, nincs benne választható english.Előre is nagyon köszönöm, ha válaszotokkal, információkkal segítetek.Köszönöm.

A CNS Zeus készülékünket 2008 július vége óta nem forgalmazzuk!
Ez azt is jelenti, hogy romfrissítés vagy javítás sincs hozzá.
Az, hogy melyik kereskedő mit mond csak a becsületességén múlik. Honlapunk nem is tesz az 5.0-ról még véletlenül sem említést!
http://cns.co.hu/v2/index.php?id=6

Az első sorozatok valóban 5.0-val jöttek egy bő évvel ezelött de nagyon erős szoftverfagyások voltak és emiatt downgadeltük a készülékeket.
Ha az utolsó 00001-1F rom van a készüléken amit 2008 május után tettünk fel akkor a leírt ""control panel, user interface" felületen át lehet állítani angolra.
Az 1F rom alapértelmezés szerint a GMT+8 beállítása miatt "kínai"
Szia! Engem is ez a kíníai átálítás érdekelne. Amit írtál, az azt jelenti, hogy két féle rom verzió van: a 00001-1F  és az 1F?  És a második esetbe nelég csak a megfelelő időzónát beállítani?  Nagyon örülnék a válaszodnak, és előre is köszönöm szépen:
Naplózva
cnspna
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2009. március 07. - 07:35:25 »

Vigyorog Nem a 4.2 miatt kérdeztem az 5-öt, hanem a kínai WinCE-vel van bajom, és én ezt a 4.2-t akárhogy piszkálom, nem tudom áttenni angolra... ha át tudnám tenni, vagy esetleg magyarosítani nem lenne semmi bajom. Ezért gondoltam, ha már csere, akkor esetleg lehet rá jobbat is tenni... "Ha már lúd...." Mosolyog
A tippeket köszönöm, megnézem Mosolyog

Kérlek hidd el nincs jobb rom rá.  Nálunk négy srác fejlesz folyamatosan és amikor a Zeus volt a napirenden nagyon megszenvedtek vele. Ezért is lett a kereskedelmi életciklusa úgymond lerövidítve mert az IO  már hardverfelépítésileg sokkal kezesebb.
Magyar romról ne is álmodj olyan egyetlen egy PNA készüléken sincs még a vetélytársaknál sem.  Ezért a Microsoftnál lehet reklamálni Kacsint
Hidd el továbbá, hogy az 1F-es rom volt a legstabilabb mind közül, de azért ne feledjük azt sem, hogy ez a PNA egy célfeladatra készült és nem ilyenformájú buherálásra, épp azért sem került bele a wince felület könnyű előhozási lehetősége sem.
Naplózva

cns
cnspna
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2009. március 07. - 07:37:33 »

Szia! Engem is ez a kíníai átálítás érdekelne. Amit írtál, az azt jelenti, hogy két féle rom verzió van: a 00001-1F  és az 1F?  És a második esetbe nelég csak a megfelelő időzónát beállítani?  Nagyon örülnék a válaszodnak, és előre is köszönöm szépen:

Nem amit ér irtam a fejlesztői szám. Elfelejtettem, hogy ti a készüléken keresztül milyen sorozatszámot láttok. A két rom ugyanaz Vigyorog 
Az időzóna állítás a csak időzóna állításra való más funkciója nincs.
Naplózva

cns
swenk
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2009. március 07. - 08:56:34 »

Nem amit ér irtam a fejlesztői szám. Elfelejtettem, hogy ti a készüléken keresztül milyen sorozatszámot láttok. A két rom ugyanaz Vigyorog 
Az időzóna állítás a csak időzóna állításra való más funkciója nincs.
Szia Cnspna! Köszönöm szépen a gyors válaszodat.Ennek hatására le is mondok a 4.2-5.0-ra váltásáról, hiszen, mint írtad nincs értelme a mi esetünkben. Egyébként a Zeus rövid taoasztalataim alapján megfelelően gyors működésű.Nekem előtte Mio C520-om volt, azt buherálgattam, skinezgettem.Most a zeusszal "dolgozom, hobbiból a magam számára.Nagyon tetszik, és amire én formálnám nagyon "kezesnek" látszik.Igazából több formátumú videolejátszásra képes playert teszek rá, /tcmp példaul/, vagy csinálok ikonról elérhető direkt Sd elérést, mert jól használható számomra.
Végül, bár lehet, hogy az idegeidre megy ez a  a kínai kérdés: ugye jól értem, hogy ha nekem csak a kínai nyelv választható a user interface-ban, akkor csak a egy másik, újabb rom update segíthetne a bajon?  Köszönöm szépen tanulságos válaszaidat, és az okosításomat.
Naplózva
cnspna
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2009. március 09. - 13:43:19 »

Egyébként a Zeus rövid taoasztalataim alapján megfelelően gyors működésű.Nekem előtte Mio C520-om volt, azt buherálgattam, skinezgettem.Most a zeusszal "dolgozom, hobbiból a magam számára.Nagyon tetszik, és amire én formálnám nagyon "kezesnek" látszik.Igazából több formátumú videolejátszásra képes playert teszek rá, /tcmp példaul/, vagy csinálok ikonról elérhető direkt Sd elérést, mert jól használható számomra.
Végül, bár lehet, hogy az idegeidre megy ez a  a kínai kérdés: ugye jól értem, hogy ha nekem csak a kínai nyelv választható a user interface-ban, akkor csak a egy másik, újabb rom update segíthetne a bajon?  Köszönöm szépen tanulságos válaszaidat, és az okosításomat.

A rom és akkor kiírom a Beállítások/ Navigációs beállítás fülön legalul olvasható: 000F-1007-1657 rom háromnyelvű.
2x kínai és angol.
A rom beállításának alapértelmezése igan sajnos trad. kínai de ez az user interface-en keresztül állítható.
Azonban ha bármilyen programot futtatunk akkor ehhez ennek már semmi köze mert az adott program nyelvének megfelelően fog megjelenni.
Naplózva

cns
Oldalak: 1 2 [3] Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: