Concorde Navigation System Forum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2017. november 19. - 13:35:25

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
SMF - Frissen telepítve!
1677 Hozzászólás 138 Témában írta 793 Felhasználó
Legújabb tag: vazze
* Főoldal Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
+  Concorde Navigation System Forum
|-+  CNS PNA
| |-+  CNS Stylus
| | |-+  ROM frissítés
« előző következő »
Oldalak: 1 [2] Nyomtatás
Szerző Téma: ROM frissítés  (Megtekintve 10975 alkalommal)
straylight
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2010. december 01. - 13:11:50 »

Néhány hónapja jártam az ügyfélszolgálaton, kértem ROM frissítést, hogy néhány apróbb problémát hátha orvosol (pl. standby-ból visszahozva csak a földgömb marad a képernyön és nem lép tovább). Ez nem lett jobb, viszont az iGO azóta kb. használhatatlanná vált. Az elérhető memória 37-ről 25 MB-ra csökkent, így városi környezetben kb. 5 km-enként újraindul, hibaüzenet nélkül, de szinte biztos vagyok benne, hogy a memóriahiány miatt. Ha a domborzat, épületek részletességét csökkentem, esetleg kikapcsolom, javul a helyzet, de a régi rommal mindent maxra tolva sem volt soha ilyen gondom. Visszakaphatom a régit, vagy van esetleg több memóriára optimalizált ROM változat? TMC-t használok, viszont az extra funkciók, mint pl. videolejátszás nem igazán érdekelnek.

A régi ROM verziójára nem emlékszem, a boot képernyő még a szürke kanyargós út + CNS - Utat mutat szöveg volt, a mostani terepjárós és a verziója: N090829E090829O1002031654
Naplózva
cnsadmin
Adminisztrátor
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2010. december 03. - 09:12:46 »

Néhány hónapja jártam az ügyfélszolgálaton, kértem ROM frissítést, hogy néhány apróbb problémát hátha orvosol (pl. standby-ból visszahozva csak a földgömb marad a képernyön és nem lép tovább). Ez nem lett jobb, viszont az iGO azóta kb. használhatatlanná vált. Az elérhető memória 37-ről 25 MB-ra csökkent, így városi környezetben kb. 5 km-enként újraindul, hibaüzenet nélkül, de szinte biztos vagyok benne, hogy a memóriahiány miatt. Ha a domborzat, épületek részletességét csökkentem, esetleg kikapcsolom, javul a helyzet, de a régi rommal mindent maxra tolva sem volt soha ilyen gondom. Visszakaphatom a régit, vagy van esetleg több memóriára optimalizált ROM változat? TMC-t használok, viszont az extra funkciók, mint pl. videolejátszás nem igazán érdekelnek.

A régi ROM verziójára nem emlékszem, a boot képernyő még a szürke kanyargós út + CNS - Utat mutat szöveg volt, a mostani terepjárós és a verziója: N090829E090829O1002031654

A leírt jelenséggel ezidáig egyetlen egy esetben sem találkoztunk.
A romjaink optimalizálása során épp az a cél, hogy a felhasználható "free ram" épp minél több legyen a lehetőségeink keretén belül.
Évekkel ezelötti gépek esetén is 31 mega felett voltunk Kacsint
Adott romállapotnál van frissebb, ha jár felénk akkor bevizsgáljuk a készüléket.
Naplózva
straylight
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2010. december 13. - 13:31:37 »

Köszönöm a választ, valamikor élni fogok a lehetőséggel.

Üdv
Naplózva
topi
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2013. január 08. - 21:51:14 »

Tisztelt CNS Admin!

Kis pihenés után (kb fél év) elővettem Stilus 4.3 as készülékem és nem tudom a képernyőt rendesen használni mert el van kalibrálódva,de nagyon.Ujrakalibrálne sem tudom mivel a menübe be sem tudok jutni,kb 2 ikonnyi a hiba a jobb felső sarokban még jó,attól balra egyre jobban csúszik.Ugy vélném egy rom frissités a gondomat megoldaná.Van erre mód egy rom linkkel megsegíteni egy hűséges cns felhasználót?Jelenleg egy globe hd netet használok,de szeretném ha akicsi vasam is életre kelne.Köszönöm elöre is.
Naplózva
cnsadmin
Adminisztrátor
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2013. január 09. - 08:05:35 »

Kis pihenés után (kb fél év) elővettem Stilus 4.3 as készülékem és nem tudom a képernyőt rendesen használni mert el van kalibrálódva,de nagyon.Ujrakalibrálne sem tudom mivel a menübe be sem tudok jutni,kb 2 ikonnyi a hiba a jobb felső sarokban még jó,attól balra egyre jobban csúszik.Ugy vélném egy rom frissités a gondomat megoldaná.Van erre mód egy rom linkkel megsegíteni egy hűséges cns felhasználót?Jelenleg egy globe hd netet használok,de szeretném ha akicsi vasam is életre kelne.Köszönöm elöre is.

A stylus készülékekhez nem tettünk közzé publikus romot.
Ennek oka az volt, mert ebből többféle panel és LCD vezérlő is létezett.
Ezt szervizünk garancián túl is díjmentesen frissíti.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: