Concorde Navigation System Forum
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.
2017. november 19. - 13:36:43

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Keresés:     Részletes kereső
SMF - Frissen telepítve!
1677 Hozzászólás 138 Témában írta 793 Felhasználó
Legújabb tag: vazze
* Főoldal Súgó Keresés Naptár Bejelentkezés Regisztráció
+  Concorde Navigation System Forum
|-+  CNS PNA
| |-+  CNS IO
| | |-+  CNS IO térképfrissités
« előző következő »
Oldalak: [1] Nyomtatás
Szerző Téma: CNS IO térképfrissités  (Megtekintve 10025 alkalommal)
Zolp
Újonc
*

Profil megtekintése
« Dátum: 2009. augusztus 12. - 11:26:23 »

Üdv, 4 hónapja vettem egy CNS IO-t, saját CNS Map8 programmal. Mint ismert, ennek a programnak már nem a legfrissebb a térképadatbázisa. Továbbá észrevettem néhány apró, de elég bosszantó hibát a navigácios program futása közben.
A hibákat jeleztem a szerviznek, ahol megigérték, hogy ellenőrzik az általam hibásnak látott dolgokat, és ha szükséges, továbbitják a softvergyártó cég felé.
Érdeklődnék, hogy jelenelg mi a helyzet, van-e, lesz-e javitás, frissités a CNS Map8-hoz?
Üdv, Zolp
Naplózva
Zolp
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #1 Dátum: 2009. szeptember 16. - 20:27:53 »

Lassan egy hónapja tettem fel ezt a néhány egyszerűnek látszó kérdést. A válaszokat mindenki olvashatja!!! 
Naplózva
cnsadmin
Adminisztrátor
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2009. szeptember 17. - 07:34:50 »

Üdv, 4 hónapja vettem egy CNS IO-t, saját CNS Map8 programmal. Mint ismert, ennek a programnak már nem a legfrissebb a térképadatbázisa. Továbbá észrevettem néhány apró, de elég bosszantó hibát a navigácios program futása közben.
A hibákat jeleztem a szerviznek, ahol megigérték, hogy ellenőrzik az általam hibásnak látott dolgokat, és ha szükséges, továbbitják a softvergyártó cég felé.
Érdeklődnék, hogy jelenelg mi a helyzet, van-e, lesz-e javitás, frissités a CNS Map8-hoz?
Üdv, Zolp

A CNS Map8 szoftvert mi a NAvNGo Kft-től vásároljuk.
A jelenlegi helyzet az, hogy ezügyben a szoftverrel kapcsolatban nem tudunk mit tenni mint, az esetleges hibákat a gyártó felé jelezzük.
A magunk módján mi mindent megteszünk ezért, mint ahogy azért is, hogy egy félreértés folytán a Centrality+ és Moon készülékünk mellett a portolt IO viszont lemaradt a Naviextrasról. A késlekedés itt nem rajtunk múlik
Amint ez a hiba korrigálásra kerül úgy a frissítés a az IO-ra is a Naviextrason keresztül történik és reményeink szerint ugyanolyan könnyen és egyszerűen mint a C+ és Moon esetében.

Naplózva
Zolp
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2009. szeptember 17. - 08:12:50 »

A választ köszönöm!
Sajnos ezt a standard választ kaptam akkor is, amikor a hibákat jeleztem. És ezt a választ olvasom a forumon minden hasonló kérdésre! Nem kerestem vissza dátum szerint, de szerény becslésem szerint kb fél éve várjuk néhányan azt a bizonyos Naviextras frissitést ami félreértések és egyéb ismeretlen okok miatt csúszik! Ennyit a softvertámogatásról!
Naplózva
cnsadmin
Adminisztrátor
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2009. szeptember 21. - 13:26:39 »

A választ köszönöm!
Sajnos ezt a standard választ kaptam akkor is, amikor a hibákat jeleztem. És ezt a választ olvasom a forumon minden hasonló kérdésre! Nem kerestem vissza dátum szerint, de szerény becslésem szerint kb fél éve várjuk néhányan azt a bizonyos Naviextras frissitést ami félreértések és egyéb ismeretlen okok miatt csúszik! Ennyit a softvertámogatásról!

2009 május 8-a óta kellene a Naviextrason a CNS IO-nak kinnt lenni mint támogatott készülék.
Tudom ez a felhasználónak sovány vigasz, de nem rajtunk múlik, hogy még mindig nincs fenn.

Mi legalább megpróbáljuk és nem tűnünk el a süllyesztőben mint amit megtett az elmúlt pár hónapban A , B, C cég akik "ígérgettek".
Tudom, hogy ígérgetésekkel tele a padlás  de az IO-t leszámítva a Naviextras frissítés más készülékeink esetében tökéletesen működik.
Így igérni inkább nem is igérek , csak mondom, hogy a szándék és a nyomás részünkről továbbra is megvan és én nagyon remélem, hogy az IO valóban napokon belül végre megjelenik a Naviextras támogatott készülékek listájában.
Naplózva
Kropak
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2009. október 02. - 10:54:35 »

Állítólag ez a program "teljes EU" térképet tartalmaz. Próbáljon már meg valaki pl. Romániában, Aradon a Bartók Béla utcába eljutni! 200 kb-os térképpel nemigen fog ez sikerülni. Jó lenne, ha feltüntetnék valahol, hogy TA térkepet tartalmaz csak a progi. Ráadásul, ha frissíteni lehetne, azt is csak TA-ra lehetne.
Naplózva
cnsadmin
Adminisztrátor
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2009. október 03. - 14:09:52 »

Jó lenne, ha feltüntetnék valahol, hogy TA térkepet tartalmaz csak a progi. Ráadásul, ha frissíteni lehetne, azt is csak TA-ra lehetne.

Ez minden esetben feltüntetésre kerül!

A frissítésre adott kijelentéset sem fedi a valóságot ugyanis a Naviextras megállapodás értelmében akár egyetlen egy ország vagy egyetlenegy 3D és hasonló részegységek is külön-külön frissíthetők!
A Naviextras eleve TopMap-os Romániát ajánl fel.
Igaz nem ingyenes de ingyenességről szó sem volt.
Naplózva
Kropak
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2009. október 09. - 11:24:37 »

Aki az én dobozomon megmutatja a TeleAtlas térképekre vonatkozó hivatkozást, annak ....
Szóval, ha normális térképeket akarok, akkor vegyek meg még egy szoftvert (frissítés gyanánt).  He
A honlapjukon CNSMap8 címszó alatt sincs egy árva betű erre vonatkozóan.
Naplózva
cnsadmin
Adminisztrátor
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2009. október 12. - 08:59:49 »

Aki az én dobozomon megmutatja a TeleAtlas térképekre vonatkozó hivatkozást, annak ....
Szóval, ha normális térképeket akarok, akkor vegyek meg még egy szoftvert (frissítés gyanánt).  He
A honlapjukon CNSMap8 címszó alatt sincs egy árva betű erre vonatkozóan.

Másodszor írom le, hogy nem kell új térkép.
A Naviextras frissítésre vonatkozó szerződésünk arról szól, hogy akár egyetlen egy országot is lehet frissíteni.

TA:
A dobozokon feltüntetjük!!!

http://kepfeltoltes.hu/view/091012/ta_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha ez az adott dobozon nincs az lehet azért mert x vagy y kereskedő átcsomagolja vagy saját kóddal látja el. De ez már nem a mi hibánk!
Naplózva
closed
Újonc
*

Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2010. január 25. - 19:51:04 »

2008 decemberében vettem az IO-t, CNS MAP8-al. Akkortájt indult a Naviextras, és az ígérgetés, hogy az IO is benne lesz. Azóta sincs.

Szégyen. És baromira nem érdekel, hogy kinek a hibája. Soha többé CNS-t.
Naplózva
cnsadmin
Adminisztrátor
Törzstag

Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2010. január 27. - 13:35:34 »

2008 decemberében vettem az IO-t, CNS MAP8-al. Akkortájt indult a Naviextras, és az ígérgetés, hogy az IO is benne lesz. Azóta sincs.

Szégyen. És baromira nem érdekel, hogy kinek a hibája. Soha többé CNS-t.

Számunkra minden visszajelzés fontos.
Ez is egyfajta érzés és vélemény, amit tudomásul kell vennünk.

A valóban csak rajtunk múló dolgok esetében könnyebb nyilatkozni és tenni is
Naplózva
Oldalak: [1] Nyomtatás 
« előző következő »
Ugrás: